Jak KROUŽKY vznikly?

Maminky, tatínkové, kolegové lektoři a přátelé kroužků!

Jsem moc ráda, že jste tady. Děkuji všem našim lektorům za spolupráci, pokud u nás pracujete, tak jste opravdu skvělí!!

A děkuji všem vám rodičům za důvěru, že nám svěřujete to nejcennější, co máte – svoje děti!

KROUŽKY jsou vlastně moje první dítě, které jsem „porodila“ v 18 letech.
A jak už to tak bývá u hodně mladých maminek, neměla jsem mnoho zkušeností, jen odborné vzdělání „Pedagog volného času“ ze Střední pedagogické školy v Litomyšli.
Co mi však nechybělo bylo nadšení vytvářet pro děti něco co je bude opravdu bavit, rozvíjet, budou se na to těšit, dělat to s kamarády, rozvíjet tak svůj talent a schopnosti – prostě KROUŽKY PRO DĚTI!

A jak to všechno začalo? Jako mladá učitelka jsem přemýšlela o smysluplném přivýdělku a práce s dětmi mě moc bavila, tak mě napadly zájmové kroužky přímo v mateřských a základních školách.
Moje prvotní myšlenka byla taková, že zkusím školám zájmovou činnost nabídnout, aby děti nemusely odpoledne nikam dojíždět, a když bude zájem, budu většinu kroužků učit já a možná pár známých šikovných lektorů.

 Jsem šťastná, že zájem o naše KROUŽKY opravdu byl a je stále větší už po celé České republice a dokonce i v Bratislavě!
Za 17 let co kroužky pro děti pořádáme jsem poznala mnoho úžasných kolegyň a kolegů, kterých si moc vážím a jsou mi velkou oporou.

Petra a Sandra už se mnou „kroužkují“ přes 10 let! A Katka je moje nejlepší kamarádka už od Mateřské školy! Květa je moje starší ségra, a Marek je můj životní partner, tatínek našich dětí a nejlepší manažer jakého si můžu přát! A všichni další z našeho týmu – metodici, lektoři, personalisté, regionální ředitelky jsou úžasné bytosti, které jsem si sama vybrala pro jejich výjimečné schopnosti a za které jsem moc ráda, že je mám.

 Za ty roky jsem si však prožila i nepříjemné chvíle díky lidem, kterým jsem důvěřovala, ale podvedli mě. Zpětně jsem za to vlastně ráda, protože to je opravdu vysoká škola života!
Zajímavou zkušeností bylo také provozování areálu Kroužky na Vltavě. Povodně nás sice vyšplouchly, ale možná se k podobnému projektu ještě někdy vrátíme.

 Několik let jsem sama vyučovala kroužky hry na flétnu, tanečky a divadlo a dramatiku. Díky tomu rozumím radostem i starostem našich lektorů a snažím se pro ně vytvořit co nejlepší podmínky pro výuku.

 Před 8 lety se mi narodila dcera Eliška, po dalších necelých 2 letech syn Mareček, pak po 3 letech dcera Mařenka. Rodinný klan Růžičkových završil dnes 2 letý Teodor. Moje děti, jsou obrovskou inspirací i pro mou práci, hnacím motorem a zdrojem bezbřehé lásky, která dává smysl každodenní činnosti. I díky nim si uvědomuji, jak je pro každého rodiče důležité, aby děti byly v bezpečí a spokojené.

Vidím na svých dětech, jak je každé odlišná osobnost s jinými potřebami. Proto ani v Kroužkách všechny neházíme do jednoho pytle a záleží nám na každé holčičce a každém chlapečkovi!

Dnes je mi o 17 let víc, tedy 35 roků a jsem hrdá na naše Kroužky díky lidem, kteří zde pracují, a díky důvěře vás rodičů a vašim skvělým dětem, které na naše Kroužky chodí.
Přála bych vám všem zažít tu radost, když vidím jejich snahu, úspěch a nadšení na našich tradičních akcích jako je Kroužkovaná podívaná, Florbalový turnaj, Taneční soutěž a dalších.

Za ty roky jsme také 2x přivítali kontrolu České školní inspekce. To víte, byly to nervy! To co děláme pro děti děláme hlavně srdcem, snažíme se o tradici i o pokrokové trendy v zájmové činnosti. Neměli jsme se od koho učit nebo opisovat, tak jsme to dělali metodou pokusu a omylu, a o to větší radost jsme měli, že to co děláme, někteří inspektoři ocenili dokonce nadprůměrným hodnocením!

 Zakládáme si na tom, že cena našich kroužků je nízká, aby si ji mohly dovolit všechny děti. Ale chceme pomoci rodičům samoživitelům, nebo dětem ze znevýhodněného sociálního prostředí, a pokud splňují všechny náležitosti, mohou tyto děti chodit na kroužky zdarma.

 Vážím si také medaile od Ministerstva školství za mimořádnou pedagogickou činnost, ale přiznávám, že spokojenost našich/vašich dětí v každém našem kroužku je pro mě mnohem víc..

 

Milí rodiče a milí kolegové, přeji nám všem, ať je ten 17. školní rok šťastný.

 

Maruška Růžičková
zakladatelka a generální ředitelka společnosti Kroužky

Copyright © Kroužky
Všechna práva vyhrazena.